Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Freuler: Serbia kishte probleme, jam i lumtur për golin

Zvicra triumfoi ndaj Serbisë duke siguruar kualifikimin për raundin me eliminim direkt.

Autori i golit të fitores, Remo Freuler, theksoi se gjithçka ndryshoi në pushim, në dhomat e zhveshjes.

“Në pjesën e parë ne shënuam, por edhe pësuam. Në pushim,në dhomat e zhveshjes, ne i thamë njëri-tjetrit se serbët kishin probleme dhe ne ishim shumë më mirë se ata. Në fraksionin dytë ne i sulmuam dhe i dominuam. Shënimi ishte shumë i rëndësishëm për mua, sidomos pas gabimit në pjesën e parë. Goli ishte e vetmja gjë që mund të më shpëtonte. Jam i lumtur, jo vetëm për golin, por për skuadrën, duam të shkojmë shumë larg.” – tha Freuler.

Në raundin tjetër, Zvicra do të luajë përballë Portugalisë, me ndeshjen që do të luhet më 6 dhjetor në orën 20:00.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...