Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Frika nga Real Madrid, Liverpool avancon në garën për yllin e Dortmund

Jude Bellingham është kthyer në kryefjalën e merkatos pasi për shërbimet e tij interesohen disa skuadra.

Së fundmi, në garë për shërbimet e talentit anglez është edhe Liverpool dhe sipas medieve britanike, “The Red” kanë avancuar në bisedime.

Anglezët kërkojnë të përshpejtojnë në bisedime pikërisht për të fituar konkurrencën me Real Madrid, pasi spanjollët prej kohësh janë në gjurmët e lojtarit të Borussia Dortmund.

Gjermanët e kanë kuptuar tashmë se për ta mbajtur në skuadër Bellingham do të jetë shumë e vështirë dhe tani kërkojnë të përfitojnë sa më shumë të jetë e mundur.

Kartoni i Jude vlerësohet rreth 100 milionë euro, me Liverpool që është i vendosur të paguajë këtë shumë dhe të rikthejë në “ishull” talentin, i cili realizoi golin e parë me përfaqësuesen e Anglisë në Kupën e Botës, Katar 2022 ndaj Iranit në suksesin 6-2.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....