Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Frikë dhe ankth në Egnatia-Tirana, lojtari bardheblu dërgohet në spital pa ndjenja, loja ndalet për 10 minuta

Panik dhe ankth në sfidën e Kategorisë Superiore mes Egnatias dhe Tiranës në “Egnatia Arena”. Në minutën e 33-të të takimit pas një përplasjeje në fushë me futbollistin e vendasve, Ojediran Hmazat, Klevi Qefalija i Tiranës ka mbetur pa ndenja në fushë dhe i gjakosur. Futbollistët e të dyja skuadrave, të traumatizuar për atë që po u shihnin sytë, kërkuan menjëherë ndihmën e autoambulancës, për t’i dhënë ndihmën e duhur lojtarit të dëmtuar.

Të tronditur nga ngjarja, lojtarët (disa nuk mundën të përmbanin as lotët) e kishin të vështirë të rinisnin ndeshjes. As ndërhyrja e delegatit dhe vëzhguesit nuk i bindën dot futbollistët e Tiranës, derisa, pas 10 minutash,nga spitali i Rrogozhinës erdhi lajmi që Qefalia është përmendur.

Ndeshja rinisi në minutën e 43-të dhe kohën e humbur nga dëmtimi i futbollistit të Tiranës kryesori e rikuperoi duke akorduar 10 minuta shtesë. Sa i përket kronikës së ndeshjes, bardheblutë kishin kaluar në epërsi që në minutën e 14-të me gol të Sherif Kallakut.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...