Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Frikë e madhe për Ribery! Pëson aksident rrugor, reagon Salernitana

Momente frike dhe paniku për Franck Ribery. Lojtari i Salernitanës ka pësuar një aksident rrugor ditën e sotme.

38-vjeçari francez nuk ka qenë në timon sipas komunikatës zyrtare të klubit italian, që shkruan:

Pas një aksidenti automobilistik, futbollisti Franck Ribery, i cili nuk drejtonte makinën, pësoi një dëmtim të lehtë në kokë.

Sportisti do të qëndrojë disa ditë pushim si masë paraprake”. Salernitana renditet në vend të fundit dhe po lufton për mbijetesën.

Ribery po luan sezonin e parë me skuadrën nga Salerno dhe deri tani nuk ka shënuar asnjë gol, teksa numëron dy asiste.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...