Përfaqësuesja

Frikë nga COVID-19, dardanët stërvitje të izoluar

Përfaqësuesja e Kosovës është mbyllur në mënyrë hermetike gjatë grumbullimit në Prishtinë për dy ndeshjet e shtatorit në Ligën e Kombeve. Kontaktet në hotelin ku po qëndron ekipi kanë qenë të limituara edhe për familjarët, ndërsa dy stërvitjet të cilat janë mbajtur në Prishtinë kanë qenë të mbyllura për mediet.

Të gjitha këto masa janë marrë për shkak të gjendjes aktuale dhe rasteve të shumta me COVID-19 në Kosovë. Vetëm para pak ditësh Drita dhe Prishtina humbën ndehjet në arenën ndërkombëtare, pasi patën lojtarë të infektuar. Të alarmuar nga precedentët FFK ka vendosur që shtabi teknik dhe lojtarët të kenë sa më pak kontakte që të jetë e mundur me persona të jashtëm.

Në Kosovë aktualisht janë 3 227 raste aktive me Koronavirus, me numrin e përgjithshëm që ka shkuar në 13 601. Vetëm ditën e martë janë konfirmuar 147 raste pozitive. Pikërisht këto shifra kanë bërë që shumë klube të hezitojnë t’i lejojnë lojtarët kosovarë për të udhëtuar në Prishtinë, siç ishte rasti i Milot Rashicës apo i lojtarëve të tjerë që luajnë në Zvicër. U nevojitën diskutime ekstra mes FFK-së dhe klubeve për t’i liruar lojtarët që  t’i bashkoheshin ekipit të paktën për ndeshjen që zhvillohet në Itali.

Aktualisht, Bernard Challandes ka në dispozicion 15 futbollistë me të cilët ka planifikuar dy seanca stërvitore në “Fadil Vokrri”, ndërsa Rashica, Kryeziu, Voca, Kololli dhe Xhemajli do t’i bashkohen ekipit në Parma, të mërkurën, ku edhe do të zhvillohet seanca e fundit stërvitore para përballjes me Moldavinë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency