Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Frikë nga skenat e dhunshme, ultravse të Feyenoordit u ndalohet hyrja në “Olimpico”

Prefekti i Romës, Matteo Piantedosi, ka urdhëruar ndalimin e shitjes së biletave për tifozët holandezë me rastin e ndeshjes së parë në grupe në Europa League Lazio-Feyenoord, e parashikuar për t’u zhvilluar pas një jave në “Olimpico”.

Vendimi u mor për arsye të rendit publik dhe për të ruajtur qytetin nga përplasjet e mundshme mes tifozërive, pas ngjarjeve që ndodhën në vitin 2015, me ultrasit holandezë protagonistë të episodeve të shkatërrimit të aseteve kulturore, përfshirë dëmtimin e Fontana della Barcaccia di Berninit në Piazza di Spagna.

Kujtojmë që tifozët e Feyenoordit bashkë me ata të Romës shkaktuar trazira edhe në Tiranë me rastin e finales së Conference League, e fituar 1-0 nga verdhekuqtë me gol të Zaniolos.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...