Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Frikë për shëndetin e Pele, legjenda braziliane shtrohet në spital

Rikthehet frika për shëndetin e legjendës braziliane Pele. Ndërkohë që e gjithë bota e futbollit është me sytë nga Katari, ku po zhvillohet Botërori 2022, 82-vjeçari Pele është shtruar në spital, teksa mediat braziliane flasin për një situatë shqetësuese.

E bija e legjendës braziliane deklaroi se bëhej fjalë për një shtrim të planifikuar, për të ndjekur një kurë të rekomanduar nga mjekët, megjithatë ky version hidhet poshtë nga mediat në Brazil.

Sipas tyre, ekipi mjekësor i Pele kërkoi ndihmën e urgjencës, pasi 82-vjeçari shfaqi probleme shqetësuese dhe aktualisht është nën kujdes intensiv nga ana e mjekëve specialistë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...