Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Frikë se përsëritet rasti “Mudryk”, Arsenali ofron 92 milionë euro për mesfushorin e Hammers

Blerja e Declan Rice (West Ham) është prioriteti kryesor i Arsenalit për merkaton e verës. “Topçinjtë” besojnë se vetë kapiteni i Hammers synon të transferohet në Emirates.

Megjithatë, Arsenali ka frikë se mund të përsëritet skenari “Mykhaylo Mudryk”.

Futbollisti ukrainas kishte rënë dakord për gjithçka me skuadrën e Mikel Artetas, por në fund përfundoi duke firmosur me Chelsea-n në merkaton e janarit.

Lexo edhe:

Sipas “The Sun”, Arsenali është gati t’i ofrojë West Hamit 92 milionë euro për mesfushorin dhe anglezit Declan Rice një kontratë pesëvjeçare, me pagë 345 000 euro në javë.

Mesfushori anglez kërkohet gjithashtu nga Manchester United, Manchester City, Liverpooli dhe Chelsea.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...