Serie B

Frosinone mposht Palermon dhe ngjitet në Serinë A

Frosinone do të jetë skuadra e tretë që do të ngjitet në Serinë A, pas Empolit dhe Parmës që e kishin siguruar këtë hap më herët.

Skuadra e drejtuar nga Moreno Longo ia doli të triumfojë në Play Off, teksa mposhti në finalen e kthimit Palermon me rezultatin 2-0, falë golave të Maiello dhe Ciano, në pjesën e dytë të takimit.

Sfida e parë në “Renzo Barbera” kishte përfunduar 2-1 për Palermon, por Frosinone arriti të zhvlerësojë atë rezultat, ndërsa më herët kishte eliminuar edhe Cittadellan.

Frosinone rikthehet kështu në Serinë A, pas dy sezonesh mungesë, ndërsa vitin e kaluar u eliminua pikërisht në gjysmëfinalen e Play Off-it. Nga ana tjetër, Palermo do të duhet të presë një tjetër sezon, për të synuar ngjitjen në Serinë A, prej ku u rrëzua në sezonin 2016-2017.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency