Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Frosinone përmbys Sassuolon dhe renditet mes gjashtë më të mirëve të Serie A

Frosinone përmbys Sassuolon në shtëpi dhe merr një fitore të rëndësishme në takimin e javës së katërt të Serie A, që u mbyll me rezultatin 4-2.

Ishin miqtë ata që zhbllokuan sfidën, duke shënuar dhe marrë avantazhin në minutën e 7’ me Pinamontin.

Lexoni edhe:

Ndërsa në minutën e 24’ po i njëjti lojtar gjeti rrugën drejt rrjetës, me Pinamontin që e dyfishoi avantazhin e Sassuolos.

Vendasit u treguan kërkues dhe në minutën e 45+4’ Cheddira shënoi nga pika e bardhë e penalltisë dhe bëri që fraksioni i pari të mbyllej me rezultatin 1-2.

Në fraksionin e dytë ekipi i Frosinones u shfaq më këmbëngulës, duke gjetur barazimin me Mazzitelli në minutën e 70’, teksa në minutën e 76’ mesfushori i vendasve përmbysi gjithçka dhe realizoi golin e tretë për ekipin e tij.

Në fund rezultati u vulos nga Lirola, që realizoi golin e katërt për Frosinonen në minutën e 90+6’.

Pas javës së katërt të Serie A, Frosinone renditet në vend të gjashtë me shtatë pikë, teksa Sassuolo pozicionohet në vend të 14-të me tre pikë.

Mesfushori i kombëtares shqiptare që luan për Sassuolon, Nedim Bajrami e nisi këtë takim si titullar dhe luajti për 53 minuta, por në fund ekipi i tij doli pa pikë nga “Stadio Benito Stirpe”.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...