Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

Fryu të pasmet me operacion plastik, ndërron jetë modelja e njohur braziliane

Ndahet nga jeta Lygia Fazio, një nga modelet dhe influencueset më të njohura braziliane, e njohur edhe për flirtet me futbollistë të ndryshëm. 40-vjeçarja mbylli sytë përgjithmonë pas komplikimeve që pati pas kryerjes së një operacioni estetik.

Ajo vdiq nga goditja në tru gjatë operacionit në të pasme, në të cilin u aplikuan silikoni industrial dhe substanca Polimetilmetakrilat. Lajmin e dha familja e saj përmes një postimi në Instagram.

Substanca u përhap në të gjithë trupin e modeles duke i shkaktuar vdekjen. Ajo gjeneroi disa infeksione që çuan në fundin e trishtë.

Polimetilmetakrilati, ose PMMA, është lënda që shkaktoi problemet. Është një substancë që duhet të injektohet në doza të vogla, por është totalisht e ndaluar në vithe dhe gjoks, pasi mund të jetë fatale.

Lexo edhe: 

Nëse ka dështime në proces, mikrosferat e materialit shpërndahen në të gjithë yndyrën dhe ngjiten në inde.

Problemi kryesor është se operacionet i ka kryer në një klinikë klandestine dhe të panjohur. Ajo u shtrua në spital tri javë para vdekjes, ndonëse nuk ishte hera e parë që i ndodhte një gjë e tillë, pasi në vitin 2022 asaj iu desh të kalonte 100 ditë në spital, sepse duhej të hiqnin mbushësit nga pjesë të ndryshme të trupit të saj.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...