Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

FSHF dhe klubet e Superiores, mesazhe ngushëllimi për humbjen e Dwamenës

FSHF dhe klubet e Superiores, mesazhe ngushëllimi për humbjen e Dwamenës
FSHF dhe klubet e Superiores, mesazhe ngushëllimi për humbjen e Dwamenës

Ndarja nga jeta e Raphael Dwamenës tronditi mbarë futbollin shqiptar, me sulmuesin 28-vjeçar të Egnatias që pësoi arrest kardiak në fushë, në ndeshje ndaj Partizanit dhe mbylli sytë përgjithmonë në spitalin e Kavajës, ku u dërgua për ndihmë mjekësore.

Lajmi shokoi mbarë opinionin sportiv dhe jo vetëm, teksa të menjëhershme ishin reagimet e FSHF-së, por edhe të të gjithë klubeve të Superiore, që shprehën ngushëllimet për ndarjen nga jeta të sulmuesit 28-vjeçar ganez…

Postimi i Egnatias:

Postimi i FSHF-së:

Postimi i Vllaznisë:

Postimi i Tiranës:

Postimi i Partizanit:

Postimi i Skënderbeut:

Postimi i Teutës:

Postimi i Dinamos:

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...