Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FSHF, partnere në organizimin e Kampionatit Evropian Universitar të Futbollit

Federata Shqiptare e Futbollit do të jetë një nga partnerët në organizimin e Kampionatit Europian Universitar të Futbollit. Që do të zhvillohet në Tiranë, në datat 24 qershor-2 korrik 2023.

Organizatorë të këtij kampionati, janë Shoqata Evropiane e Sporteve Universitare (EUSA) dhe Federata Shqiptare e Sportit Universitar. Ndërsa FSHF e ka mirëpritur ftesën për t’u bërë pjesë e këtij eventi të veçantë.

Lexo edhe:

Një aktivitet që do të sjellë në Shqipëri rreth 28 ekipe universitare nga e gjithë Europa, djem dhe vajza, që do të zhvillohet për herë të parë në vendin tonë. Teksa do të marrë pjesë edhe një ekip nga Universiteti “Fan S. Noli” i Korçës.

Ndeshjet e djemve do të luhen në formatin 11×11, kurse ato të vajzave në formatin 7×7.

FSHF si partnere e këtij kampionati, do të vërë në dispozicion fushat në Shtëpinë e Futbollit dhe në Qendrën e Ekipeve Kombëtare në Kamzës, ku do të zhvillohen ndeshjet si edhe bazë materiale.

Gjithashtu, Federata Shqiptare e Futbollit do të sigurojë arbitra për ndeshjet dhe do të asistojë në organizimin e kampionatit, duke pasur parasysh eksperiencën e madhe ndërkombëtare që stafi FSHF-së ka në zhvillimin e aktiviteteve me pjesëmarrje kaq të madhe.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...