Kategoria e Parë

FSHF u jep fund dilemave, ja kush e merr vendin e Kamzës!

FSHF ka zgjidhur përfundimisht çdo dilemë se cila do të jetë skuadra e 20-të në sezonin e ardhshëm të Kategorisë së Parë. Me rrëzimin e Kamzës nga Kategoria Superiore në Kategorinë e Dytë në Kategorinë e Parë mbetej një vend bosh. Ja komunikata e plotë e FSHF.

“Sektori i Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit, në ineterpretim të rregullores së aktivitetit, dëshiron t’ju informojë në lidhje me skuadrën e cila do të plotësojë numrin e klubeve në Kategorinë e Parë për sezonin 2019-2020.

  • Dy ekipet që humbasin ndeshjet play-off do të zhvillojnë një ndeshje finale midis tyre për të përcaktuar skuadrën e tretë që do të qëndrojë ose ngjitet në Kategorinë e Parë”.

Në këtë mënyrë vendet e treta në grupet A dhe B të Kategorisë së Dytë nuk kanë asnjë shans për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë ashtu si edhe Vora e Tomori që e kanë mbyllur sezonin në vendet e fundit dhe do të zbresin në Kategorinë e Dytë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency