Kupa e Shqiperise

FSHF zbulon skemën e Kupës, ja ndarja në grupe

Përcaktohet skema, datat dhe çiftet e Kupës së Shqipërisë për edicionin 2018-2019. Sektori i garave në FSHF ka publikuar sot të gjitha turet përkatëse, deri në finale e këtij edicioni të Kupës së Shqipërisë. Takimet e turit të parë do të luhen në datat 12 dhe 26 shtator.  Ekipet e kualifikuara në fazën e dytë eliminatore do të luajnë ndeshjet me sistem vajtje-ardhje, sipas skemës përkatëse. Për përcaktimin e çifteve gjysmëfinaliste do të hidhet short i lirë ndërmjet 4 ekipeve të kualifikuara në këtë tur, ndeshjet e të cilit do të zhvillohen respektivisht në datat 24.04.2019 dhe 08.05.2019. Finalja e Kupës së Shqipërisë do të luhet në datë 30.05.2019.

Turi i paraeliminator   (Data 02.09.2018)
Grupi A                                           Grupi B
A1 (Veleciku-Klosi)                        B1 (Elbasani-Oriku)

Turi i Parë (1/16)
Data 12.09.2018 dhe  26.09.2018

Grupi A                                                     Grupi B
Fit. çifti A1-Skenderbeu (A1)      Fit.çifti B1-Kukesi (B1)
Vora-Luftetari (A2)                        Naftetari-Laci (B2)
Terbuni-Partizani (A3)                 Shkumbini-Flamurtari (B3)
Besa-Kamza (A4)                           Turbina-Teuta (B4)
Burreli-Vllaznia (A5)                     Shenkolli-Lushnja (B5)
Korabi-Kastrioti (A6)                    Iliria-Tirana (B6)
Dinamo-Egnatia (A7)                    Tomorri-Bylis (B7)
Beslidhja-Erzeni (A8)                    Pogradeci-Apolonia (B8)

Turi i dytë eliminator (1/8)
Data 23.01.2019  dhe  06.02.2019

Ekipet e kualifikuara në fazën e dytë eliminatore, do të luajnë ndeshjet me sistem vajtje-ardhje sipas
skemës së mëposhtme:
Grupi A                                                Grupi B
A8 – A1 (C1)                                          B8 – B1 (T1)
A7 – A2 (C2)                                         B7 – B2 (T2)
A6 – A3 (C3)                                         B6 – B3 (T3)
A5 – A4 (C4)                                         B5 – B4 (T4)

Turi i tretë eliminator (1/4)
Data 13.03.2019 dhe 27.03.2019
Ekipet e kualifikuara në fazen e tretë eliminatore, do të luajnë ndeshjet me sistem vajtje-ardhje sipas
skemës së mëposhtme:
Grupi A                                            Grupi B
C4 – C1                                               T4 – T1
C3 – C2                                              T3 – T2

Turi i katërt Eliminator (1/2 Finale)
Data 24.04.2019 dhe 08.05.2019
Për përcaktimin e çifteve gjysmëfinaliste hidhet short i lirë ndërmjet 4 ekipeve të kualifikuara në këtë
tur.

Finalja do të zhvillohet në datën 30 maj 2019.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency