Kombetare

FSHF zyrtarizon emërimin e Marco Cassettit ndihmës të Panuccit

Federata Shqipatre e Futbollit ka zyrtarizuar Marco Cassettin me detyrën e zëvendëstrajnerit të ekipit kombëtar të futbollit. Në komunikatë zyrtare shkruhet se: “Trajneri i përfaqësueses, mister Christian Panucci, ka zgjedhur të afrojë si ndihmës në stafin e tij, në vend të Paolo Rodolfi, pikërisht Marco Cassetti, i datëlindjes 29 maj 1977. Cassetti ka lindur në Brescia dhe ka qenë lojtar i ekipit kombëtar italian në periudhën 2005-2008. Gjatë karrierës së tij ai është aktivizuar me skuadra si Roma, Verona, Udinese, Lecce, apo edhe Uatford. Tashmë ai është përzgjedhur nga mister Panucci në pozicionin e ndihmëstrajnerit. Ndërkaq, Paolo Rodolfi, ndihmësi i deritanishëm i trajnerit, do të vazhdojë të jetë në stafin e skuadrës kombëtare si observator për skuadrën dhe vetë teknikun.”

To Top