Serie A

Fshiu nga “radarët” Piatek, Kumbulla vlerësohet maksimalisht nga mediat italiane!

Verona e tij humbi minimalisht ndaj Milanit në Bentegodi mbrëmjen e së dielës, për faj edhe të sulmuesi Stepinski i cili doli me karton të kuq pas vetëm 20 minutash lojë duke lënë të tijët me një lojtar më pak në fushë për më shumë se 70 minuta lojë, por kjo pak rëndësi sepse Marash Kumbulla zhvilloi një tjetër ndeshje për t’u mbajtur mend, e treta radhazi për të si titullar në Serie A. 19-vjeçari i kombëtares shqiptare sfidoi për për herë të parë në karrierën e tij një skuadër të madhe për Kumbullës por për asnjë moment nuk iu tremb syri edhe pse përballë kishte lojtarë të kalibrit të lartë si Piatek, Suso apo Calhanoglu. Mediat italiane e kanë vlerësuar me notën 6,5 paraqitjen e të riut shqiptar për të cilin Tuttomercatoweb shkruan: “Konfirmon se ka grintë dhe personalitet me shumicë, pavarsisht moshës së re. Mbulon Piatek në çdo cep të fushës dhe i  lejon atij vetëm aksionin që solli penalltinë e Milanit”. Me pak fjalë Marash Kumbulla ishte një nga më të mirët në fushë për Veronën ndaj kuqezinjëve, ndërkohë një paraqitje shumë pozitive bëri edhe Amir Rrahmani që gjithashtu u vlerësua me notën 6,5.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency