Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Fulham “godet” në merkato, firmos me mbrojtësin e përfaqësueses zvicerane

Kevin Mbabu është një hap larg Fulham. Mediet angleze bëjnë me 27-vjeçari ka mbyllur aventurën e Wolfsburg dhe do të udhëtojë përpara fundjavës në Londër për të kryer testet mjekësore dhe për të firmosur kontratën e re me Fulham.

Anglezët janë dakordsuar me gjermanët, të cilët do të përfitojnë 6 milionë paund nga ky operacion.

Mbabu rikthehet kështu në Premier League pas një eksperience të parë me Newcastle në sezonet 2013-2016, ndërsa më parë ka luajtur për ekipe si Rangers dhe Young Boys dhe gjithashtu numëron 22 prezenca me Zvicrën.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...