Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Fund i lumtur i telenovelës, sulmuesi problematik, te Barça deri në vitin 2024

Më në fund, Ousmane Dembele firmos rinovimin e kontratës, një telenovelë e nisur thuajse një vit më parë dhe e mbyll me fund të lumtur atëherë ku sulmuesi francez kishte mbetur pa skuadër. Vetë klubi “bluagrana” ka zyrtarizuar marrëveshjen me sulmuesin anësor që ka firmosur deri më 30 qershor 2024. Nuk ka asnjë parashikim për një konferencë për shtypin, siç ndodhi me Sergi Roberton, por mediat e klubit do t’i bëjnë disa pyetje gjatë prezantimit.

Akti e firmosjes së kontratës do të jepet drejtpërdrejt në Barça TV.

Dembélé shfaqet në një video të përgatitur nga klubi në të cilën ai fshin datën e kontratës së vjetër të tij për të vendosur një të re. “Tani po, rroftë el Barça!”, thotë sulmuesi duke treguar energjikisht grushtin.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...