Serie A

Fund plot ankth, Benevento me 10 lojtarë i merr pikën Romës

Roma barazoi 0-0 në fushën e Beneventos në një sfidë të cilën duhej ta kishte fituar për faktin e thjeshtë se luajti që nga minuta e 57-të me një lojtar me shumë për shkak të ndëshkimit të Glik me kartonin e dytë të verdhë. Dy pikë të lëna nga verdhekuqtë, të cilët ruajnë vendin e tretë, por ndiejnë nga pas presionin e Atalanatës, Lazios, Juventusit dhe Napolit.

Gjatë pjesës së parë Lapadula fillimisht realizoi një gol në pozocion jashtë loje, më pas u rrëzua në zonë duke pretenduar 11-metërsh, por që episodi nuk u vlerësua i tillë nga gjyqtari kryesor.

Pas ndëshkimit të Glik me karton të kuq, Roma e rriti presionin në gjysmëfushën e Beneventos, por as Kardsorp dhe as Lorenzo Pellegrini në fundin e sfidës nuk e gjetën dot rrjetën. Në kohën shtesë kryesori fillimisht vërshëlleu për 11-metërsh në favor të Romës, për një ndërhyrje të gabuar të Daam Foulon, por pas rishikimit të pamjeve nëpërmjet sistemit VAR e ktheu vendimin, duke të zhgënjyer pa masë futbollistët verdhekuq.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency