Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Fundi i debatit”, legjenda e Anglisë dhe Gjermanisë shpallin Messin si më të mirin e historisë

Lionel Messi fitoi edhe titullin që i mungonte karrierës së tij, atë më të çmuarin në karrierë, Kupën e Botës. Në Katar, “pleshti” u kurorëzua edhe si lojtari më i mirë i turneut, ndërsa pas këtij suksesi janë të shumtë ata që mendojnë se tashmë është e kotë të debatosh se cili është më i miri i historisë.

Jamie Carragher, ish-lojtari i Anglisë publikoi një listë me renditjen e më të mirëve të historisë së tij teksa aty numri një ishte rezervuar pikërisht për Leo Messin. Sipas Carragher, Maradona është i dyti në renditjen e tij ndërsa jashtë podium Cristiano Ronaldo që sipas ish-mbrojtësit mbetet në vend të katërt pas legjendës braziliane Pele.

#Messi

1: Messi
2: Maradona
3: Pele
4: Ronaldo
5: Zidane

— Jamie Carragher (@Carra23) December 18, 2022

Në të njëjtën linjë ishte edhe një tjetër ish-futbollist dhe legjendë e futbollit botëror, Bastian Schweinsteiger i cili në një reagim në Tëitter thekson se falë triumfit në Katar, Messi kurorëzoi karrierën e tij të shkëlqyer.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...