Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Fundi i dhimbshëm i kampionit të trefishtë me Ajaksin, si humbi jetën 29-vjeçari

Jody Lukoki humbi jetën ditën e sotme në moshën 29-vjeçare. Sulmuesi i djathtë është sulmuar nga disa kriminelë, të cilët i kanë marrë jetën duke e goditur disa herë me thikë.

Lojtari nga Republika Demokratike e Kongos ka dalë nga akademia e Ajaksit, ekip me të cilin u shpall tre herë kampion i Holandës. Gjatë karrierës së tij luajti edhe në Bullgari (Ludugorets) dhe Turqi (Malatyaspor).

Lukoki firmosi me Twenten në Eredivisie, por dëmtimet në gju ndikuan që në shkurtin e këtij viti të ndërpriste bashkëpunimin me klubin holandez, duke mbetur pa skuadër.

Lojtari i lindur në Zaire luajti me moshat e Holandës (U19, U20, U21), teksa në vitin 2015 vendosi të veshë fanellën e kombëtares së Republikës Demokratike të Kongos.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...