Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Fundi i “periudhës së artë” për Liverpool, në verë largohen katër lojtarë

Liverpool-United
Liverpool-United

Kishte kohë që “qarkullonte në ajër”, tani është zyrtare, Roberto Firmino, Naby Keita, James Milner dhe Alex Oxlade-Chamberlain do të largohen nga Liverpool në fund të kontratës.

Këtë lajm e ka bërë të ditur klubi i “The Reds”, i cili ka falënderuar katër lojtarët, protagonistë të një periudhe të artë.

Lexo edhe: 

Gjatë kësaj periudhe ata siguruan Champions League 2019 dhe më pas Kupën e Botës për Klube dhe Premier League, duke e rikthyer Liverpoolin në krye të Anglisë pas 30 vitesh.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...