Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Fundi i trishtë, Mourinho në lot: S’ua premtoj dot djemve…

Roma nuk pati fat të penalltitë në finalen e Europa League kundër Sevillas. Andaluzianët fituan kupën për herë të shtatë në po kaq finale, si askush tjetër në këtë kompeticion.

Në “Puskas Arena” të Budapestit u zhvillua një finale e luftuar në çdo cep të fushës. Teksa nuk munguan tensioni dhe polemikat, sidomos për një penallti që pretenduan italianët.

Jose Mourinho qëndroi gjatë me skuadrën në fushën e blertë, më pas përshëndetja e veçantë me tifozët. Mes emocioneve dhe syve të përlotur. Që mund të jetë e fundit, pasi PSG e pret në një tjetër kryeqytet.

Lexo edhe:

Fundi i trishtë i finales nuk solli trofeun e dytë radhazi europian, ndërkohë që “Special One” foli shkurtimisht rreth së ardhmes. Me Romën ose larg saj.

Të hënën nisem për pushime. Nëse do të gjejmë kohë për të biseduar me drejtuesit, do e bëjmë.

Përndryshe do të flasim më vonë. Nuk mund t’iu premtoj djemve se do të qëndroj… “, u shpreh trajneri i Romës.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...