Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Fundi më i çmendur në historinë e futbollit?! Nga 2-2 në 4-4 në kohën shtesë (video)

Charlton Athletic dhe Ipswich Town u përballën fundjavën që lamë pas në kuadër të javës së 17-të të League One (niveli i tretë i futbollit anglez). Ndeshja përfundoi 4-4, një rezultat që nuk është shumë i rrallë në futboll, por e veçanta qëndron në faktin që katër gola, nga dy për çdo skuadër, u shënuan në brenda tetë minutash gjatë kohës shtesë (90 minutat e kohës së rregullt përfunduan 2-2.

Festa fillimisht ishte për miqtë, pas golave të shënuar nga Ladapo (90+1’) dhe Morsy (90+4’), por vendësit shkurtuan diferencën në 3-4 në minutën 90+6’ nga Terell, për të barazuar shifrat në 4-4 nga Dobson (90+9’).

Një fund i çmendur dhe emocione që mund t’i ofrojë vetëm një futbolli i pastër, apo “bio”, siç thotë komentatori i SuperSportit, Ylli Aga.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...