Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Fundjava e goleadave, skuadra e njohur skoceze me rekord të ri (video)

Celtic Glasgwo shkatërroi 0-9 Dundee United në javën e pestë të Premiershipit skocez, duke shënuar një rekord të ri në këtë kampion: kjo është fitorja më e thellë në transfertë në historinë e elitës së futbollit skocez.

Protagonist absolut në këtë sfidë rezultoi Furuhashi, autor tre golave të parë dhe asistues në golin e gjashtë të realizuar nga Juranovic. Tre gola shënoi edhe Abada, ndërsa listët së golashënuesve iu shtuan edhe Jota e Starfelt.

Celtic ka thyer rekordin që mbante vetë, teksa në vitin 2006 kishte shkatërruar 1-8 Dunfermline.

Në fakt, kjo fundjavë po rezulton e goleadave, teksa në Premier League Liverpooli shkatërroi 9-0 Burnemuthin në “Anfield”, ndërsa më France Montpellier triumfoi 7-0 në fushën e Brestit. 1-6 ka fituar edhe PSV Eindhoveni në fushën e Exelsiorit.

https://www.youtube.com/watch?v=4A35Pcl5VKs

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...