Futboll

Fundjava futbollistike në Supersport nis me PSG-Lille dhe Dortmund-Paderborn

Fundjava futbollistike në ekranin e Supersport nis që këtë të premte me dy ndeshje shumë interesante. Në Ligue 1 është dita e kryesuesve dhe kampionëve në fuqi të PSG, të cilët sfidojnë në Parc Des Princes, skuadrën që u rendit e dyta në sezonin e kaluar, pikërisht Lille. Nuk do të jetë një ndeshje e thjeshtë për skuadrën e Thomas Tuchel që edhe pse kryeson bindshëm kampionatin francez ka pësuar plot 3 humbje në 13 javë. 11 pikë është diferenca në klasifikim mes PSG dhe Lille që pozicionohet në vendin e 5-të me 19 pikë. Në sezonin e kaluar Lille i dha një leksion futbolli parizienëve duke i mposhtur me shifrat e thella 5-1, megjithatë nga skuadra e Christophe Galtier janë larguar lojtarë me peshë në merkaton e verës si Nicolas Pepe dhe Thiago Mendes dhe rendimenti i Lille ka rënë disi. Marco Verrati do të jetë mungesa e madhe e PSG ndërkohë që në dyshim për këtë sfidë janë edhe emra me peshë si Mbappe, Navas, Herrera e Meunier. Është rikthyer në dispozicion të Thomas Tuchel braziliani Neymar i cili megjithatë vjen nga një dëmtim dhe mund ta nisë ndeshjen nga stoli. Ndërkohë ka rigjetur formën ideale me Uruguian edhe Edinson Cavani edhe pse favorit për rolin e qëndërsulmuesit është Mauro Icardi. PSG-Lille do të nisë në orën 20:45 dhe do të transmetohet live në Supersport 2. Nga java e 14-të e Ligue 1 te java e 12-të e Bundesligës që starton gjithashtu këtë të premte me sfidën Dortmund-Paderborn. Verdhezinjtë do të tentojnë të fitojnë me çdo kusht përballë skuadrës së vendit të fundit, pasi vetë pozitat në renditje nuk e lejojnë Dortmundin të gabojë sërish pas humbjes së thellë ndaj Bayern Munich. Klaus Gjasula ndërkohë me shiritin e kapitenit në krah do të mundohet të ndalë verdhezinjtë dhe të ndihmojë Paderbornin të marrë ndonjë pikë të vlefshme në garën për mbijetesë. Dortmund-Paderborn do të startojë në orën 20:30 dhe të gjithë abonentët e Supersport do të kenë mundësi ta ndjekin nëpërmjet kanalit Eurosport 2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency