Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Juventusi e nis furishëm edhe me VAR

Hapja e sezonit të ri në Serinë A nuk solli ndonjë risi për Juventusin sa i përket rezultatit, pasi bardhezinjtë e nisën kampionatin me fitore, madje nga ato bindëset pasi në Torino mundi Cagliarian 3-0.

Por risia e vërtetë ishte aplikimi i Var për herë të parë në Serie A ku skuadra që provoi e para “peshën” e teknologjisë në futboll ishte piëkrisht Juventus. Në minutën e 37-të gjyqtari akordoi një 11-metërsh në favor të Cagliarit pasi kishte dhënë fillimisht goditje këndi duke shfrytëzuar pikërisht sistemin ndihmës të gjyqtarit VAR, por sardët nuk e shfytëzuan pasi Farias u ndal nga Buffon.

Ky mund të kishte qenë goli i 1-1 për Cagliarin, që mund t’i kishte dhënë një tjetër rrjedhë ndeshjes pasi ishte ndëshkuar në të 12-tën nga Mandzukic. Ndaj Juventusit kur nuk shfrytëzon as penalltinë dhe as teknologjinë atëherë me shumë gjasa je i humbur dhe kështu ndodhi pasi që para pushimit Dybala vuri në kasafortë 3 pikët.

Ndërsa në pjesën e dytë festës së golit bardhezi ju bashkua dhe Higuain që shënoi dhe golin e 3-0 duke i dhënë fitoren që në javën e parë formacionit të Allegrit.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...