Boks

Fury mbreti i ri i peshave të rënda, “thyen” hegjemoninë 5-vjeçare të Wilder!

Tyson Fury i ka dhënë fund mbretërimit pesëvjeçar në boks të Deontay Wilder-it si kampion i botës në peshë të rëndë në WBC, duke e mposhtur në shtatë raunde emocionuese në Las Vegas. Britaniku, 31 vjeç, arriti të mposhtë rivalin e tij në një mënyrë që pak kush mund ta imagjinonte pas barazimit të tyre në vitin 2018, duke e vendosur hedhur në tapet në raundin e tretë dhe të pestë, ndërsa vazhdimisht e godiste me një furi që kurrë nuk ishte parë më parë nga Fury.

Fury dha gjithçka që kishte premtuar, duke mos u ndalur tek stili i tij ‘hit-and-move’.

“Kjo ishte më shumë se një fitore e titullit botëror”- tha Fury pas fitores.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency