Boks

Fury merr frytet e 2018-ës, WBC i je dy çmime!

Viti 2018 ka qenë fantastik për boksierin britanik Tyson Fury, që u rikthye në ring pas gati 3 vitesh mungesë. Pas dy dueleve të lehta të fituara në verën e kaluar, në dhjetor boksieri britanik dueloi dhe barazoi ndaj kampionit të botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC, amerikanit Deontay Wilder (sfida u zhvillua në Los Angeles). Kjo paraqitje e mirë e 30-vjeçarit britanik është konsideruar si e jashtëzakonshme nga WBC-ja, pasi arriti të dominojë shumicën e raundeve ndaj Wilder. Për këtë arsye, WBC (world boxing council) i ka dhënë sot boksierit të pamposhtur britanik çmimet “Rikthimi i Vitit” si dhe “Dueli i Vitit”. Dy çmime që e vlerësojnë shumë këtë paraqitje të Fury, që rikthehej në ring pas 3 vitesh pushim, që nga dueli i vitit 2015, kur mposhte në ring Wladimir Klitschko dhe i rrëmbente titujt kampionë bote. Në duelin ndaj Wilder, boksieri britanik ra dy herë në tapet, madje edhe në raundin e 12-të, por arriti të ngrihej në këmbë e të mbaronte sfidën.

Wilder dhe Fury kanë nisur prej kohësh bisedimet për të zhvilluar edhe revanshin. Madje WBC ka urdhëruar dy boksierët që të arrijnë një marrëveshje deri më datën 5 shkurt. Pritet që ky revansh të zhvillohet në maj të këtij viti, këtë herë në Las Vegas, me Wilder që pritet të marrë 60% të të ardhurave dhe Fury 40%. Sfida e parë mes tyre u vlerësua si dueli më i bukur i peshës së rëndë në 15 vitet e fundit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency