Femrat

Futboll femrash/ Kampionati i shkollave 9-vjeçare, “Pezë-Helmes” kampione në Tiranë

Kampionati i shkollave 9-vjeçare ka ulur siparin e edicionit të dytë edhe për këtë vit futbollistik në zonën e Tiranës. Një iniciativë e FSHF-së për të mbështetur zhvillimin e futbollit të femrave, si një nga prioritetet kryesore dhe shtyllat e strategjisë së “Futbolli për Kombin”.

Ky turne i shkollave 9-vjeçare u zhvillua këtë sezon në disa qytete të vendit, Tiranë, Durrës, Shkodër, Korçë, Fier dhe Elbasan, me qëllimin e vetëm për të afruar sa më shumë vajzat me futbollin.

Sakaq, është zhvilluar edhe finalja e madhe në Tiranë, mes dy shkollave 9-vjeçare, “Mihal Grameno” dhe shkollës “Pezë-Helmes”, ku kjo e fundit ka triumfuar me penallti pas barazimit 1-1, në një lojë mjaft të bukur nga të dyja ekipet.

Në fund të ndeshjes, ishte legjenda e futbollit shqiptar, Sulejman Demollari, ai i cili i dorëzoi Kupën e kampioneve vajzave të shkollës “Pezë-Helmes” duke i inkurajuar të vazhdojnë të luajnë futboll dhe të ndjekin ëndrrën e tyre për t’u bërë futbolliste të mëdha.

Shkolla “Pezë-Helmes” shpallet kështu ekipi më i mirë mes 13 shkollave që morën pjesë në këtë garë futbollistike të veçantë dhe të mbështetur nga FSHF-ja  me bazë materiale, si uniforma dhe topa futbolli, duke i ndihmuar dhe asistuar vajzat që janë bërë pjesë e kësaj loje dhe stafet e tyre. /fshf.org

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency