Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Futboll, sa shumë te desha”, Kampion Bote me Francën, tërhiqet mesfushori

Blaise Matuidi është tërhequr nga futbolli në moshën 35-vjeçare. Mesfushori francez luajti me skuadra si PSG, Juventus, St Etienne dhe Troyes, ndërkohë që në verën e vitit 2020 u transferua në MLS tek Interi Miami.

Matuidi fitoi 21 trofe me PSG-në dhe Juven, ndërkohë që në Rusi 2018 u shpall Kampion Bote me kombëtaren e Francës, fanellën e së cilës e veshi 84 herë (9 gola). Me një postim të shkurtër ka lajmëruar mbylljen e karrierës si futbollit.

Futboll, të kam dashur shumë, më ke dhënë shumë, por ka ardhur koha të them stop. Realizova ëndrrat si fëmijë dhe si i rritur. Me emocione, por me krenari e kthej këtë faqe! Faleminderit”, shkroi Matuidi në rrjetet sociale.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...