Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Futbolli italian në zi, ndahet nga jeta trajneri që promovoi Taren dhe Tottin

Në ditën kur do të startojë Serie A, futbolli italian është në zi duke qenë se vjen lajmi i keq i ndarjes nga jeta të ish-trajnerit, Carlo Mazzone. Ky i fundit është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare teksa ishte një figurë shumë e respektuar dhe e vlerësuar në futbollin italian.

Kujtojmë se ishte pikërisht Mazzone ai që bëri të mundur transferimin e ish-lojtarit të kombëtares, Igli Tare në Itali tek skuadra e Brescias në vitin 2001.

Lexo edhe:

Po ashtu, Mazzone ishte njeriu që promovoi Francesco Tottin te Roma duke e bërë pjesë të skuadrës së parë vetëm në moshën 17-vjeçare me ish-sulmuesin që më pas përfundoi duke u shndërruar në një legjendë të verdhekuqve.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...