Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Futbolli në plan të dytë”, mbrojtësi i Leipzigut, “engjëlli” që shpëton jetë

Mbrojtësi i Leipzigut në Bundesligë, Willi Orban, mund të humbasë një ndeshje kyçe në garën për titull, pasi ka programuar një periudhë të shkurtër pushimi për të bërë një dhurim potencialisht jetëshpëtues të qelizave staminale për një pacient me kancer.

Klubi gjerman ka njoftuar se futbollisti i përfaqësueses hungareze është në regjistrin gjerman të donatorëve që nga viti 2017 dhe së fundmi është identifikuar si një pacient me kancer në gjak.

Mbrojtësi do t’i dhurojë qelizat të mërkurën. Orban tha se do të dëshironte të dhuronte sa më shpejt që të ishte e mundur për të pasur mundësinë për të shpëtuar një jetë dhe se tani futbolli “është i një rëndësie dytësore”.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...