Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Futbolli në zi, mbrojtësi 22-vjeçar humb jetën gjatë stërvitjes në Argjentinë

Futbolli në zi. Andres Balanta humbi jetën papritur, në moshën 22-vjeçare gjatë një seance stërvitore.

Qendërmbrojtësi konsiderohej si një talent, ndërsa vitin e kaluar ai fitoi titullin me Deportivo Cali, dhe aktualisht ishte i huazuar te skuadra argjentinase Atletico Tucuman.

Balanta u rrëzua përtokë pa ndjenja ditën e djeshme teksa stërvitej me skuadrën e tij, ndoshta për shkak të një ataku kardiak dhe më pas ndërroi jetë menjëherë në spital.

“Atletico Tucuman ndjen keqardhje që konfirmoi vdekjen e futbollistit kolumbian Andres Balanta. Ne jemi pranë familjes dhe miqve të tij në këtë kohë të vështirë.” thuhet në një postim në “Twitter” nga klubi argjentinas.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...