Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Futbolli portugez në zi, ndahet nga jeta sulmuesi që u shpall kampion Europe me Porton

Futbolli portugez në zi për Fernando Gomes. Ish-sulmuesi legjendar i Portugalisë dhe Portos, është ndarë nga jeta në moshën 66-vjeçare, pas një beteje shumë të gjatë me kancerin, të cilën e ka humbur mbrëmjen e të shtunës.

Fernando Gomes ishte një legjendë e Portos, me të cilën fitoi edhe Kupën e Kampionëve më 1987-ën, ndërsa gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe me Sportingun, si dhe në Spanjë me Gijonin.

Federata Portugeze ka kërkuar që ndeshjen e nesërme ndaj Uruguait ta luajë me shirit të zi në krah, në nderim të Gomes, ndërsa homazhet për të do të jenë një stimul më shumë për Ronaldon me shokë, që të kërkojnë fitoren e radhës në Botëror.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...