Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Futbolli shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta ish-futbollisti i Flamurtarit, fitoi titullin me Tiranën

Futbolli shqiptar është “zgjuar” me lajm të trishtë duke qenë se në moshën 52-vjeçare është ndarë nga jeta Anesti Vito. Vito ka qenë pjesë e Flamurtarit, por dallon edhe eksperienca me Tiranën skuadër me të cilën fitoi titullin kampion në vitin 2000.

Lexo edhe:

Nëpërmjet një reagimi në faqen zyrtare, klubi i Flamurtarit i shpreh ngushëllime familjes së ish-futbollistit ndërsa dyshohet se shkak për ndarjen e parakohshme të Vitos nga jeta është bërë arresti kardiak. Kujtojmë se gjatë karrierës së tij, Vito është aktivizuar edhe me Tomorin, Bylisin e Albpetrolin.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...