Futboll

Futbollistët e Italisë i nënshtrohen vaksinimit, në listë mungon Zaniolo

Në pritje të përfundimit të kampionatit, Kombëtarja Italiane po përgatitet për Euro 2020-ën dhe sot pritet që një listë me 35 futbollistë t’i nënshtrohen procesit të vaksinimit ndaj koronavirusit.

Trajneri Roberto Mancini ka hartuar një listë paraprake me 35 futbollistë, të cilët do të marrin dozën e parë të vaksinës Pfizer në klinikat Spallanzani në Romë ose Humanitas në Milano, ndërsa tre javë më vonë do të paraqiten sërish për dozën e dytë.

Në listën paraprake të hartuar nga Roberto Mancini nuk figuron emri i fantazistit të Romës, Nicolo Zaniolo, i cili është duke u rikuperuar nga një dëmtim i rëndë dhe nuk do të mund të japë kontributin e tij me përfaqësuesen e kaltër këtë verë.

Sipas marrëveshjes, vaksinimit i janë nënshtruar vetëm futbollistët e kombëtares dhe jo stafi teknik, ndërsa Italia pritet të nisë grumbullimin paraprak më 24 maj në Sardenjë, ku do të luajë edhe një miqësore ndaj San Marinos më datën 28 po në Cagliari.

Më pas lojtarët do të kenë tri ditë pushim për të qëndruar me familjet e tyre dhe 26 të përzgjedhurit e listës finale do të vihen sërish nën urdhrat e Mancinit më 1 qershor, në grumbullimin zyrtar në Coverciano.

Kujtojmë që Kampionati Europian do të startojë më 11 qershor me sfidën hapëse Itali-Turqi, që do të mbahet në stadiumin “Olimpico” të Romës, ku është dhënë miratimi edhe për praninë e tifozëve, ndonëse jo me kapacitet të plotë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency