Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Futbollistet e Spanjës “fundosin” presidentin e federatës

Alexias Putellas, Irene Paredes dhe Misa Rodríguez konfirmuan këtë të hënë përpara gjyqtarit se Luis Rubiales, ish-president i Federatës Spanjolle të Futbollit (RFEF), ka ushtruar presion ndaj futbollistes Jenni Hermoso që ajo të deklaronte se puthja, gjatë festës së triumfit në Kupën e Botës, ka qenë konsensuale.

Lexoni edhe:

Putellas dhe Irene Paredes dhanë deklaratat e tyre nëpërmjet videokonferencës, nga ambientet e Gjykatës, në Barcelonë, ndërsa Misa Rodriguez, futbolliste e Realit të Madridit, u paraqit në Gjykatën Kombëtare, në Madrid.

Duhet theksuar se Luis Rubiales po hetohet për sulm seksual dhe presion ndaj Jenni Hermosos.

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...