Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Futbollistët kundër trajnerit, duan shkarkimin e menjëhershëm

Futbollistët kundër trajnerit
Futbollistët kundër trajnerit

Shpërthimi i Antonio Contes kundër lojtarëve të Tottenhamit dhe vetë historisë së klubit, duket se nuk është pritur aspak mirë në dhomat e zhveshjes.

Drejtuesit e klubit kanë vendosur të mos i rinovojnë më kontratën që i skadon në qershor, megjithatë duket se do të jetë e vështirë që italiani të qëndrojë deri në fund të sezonit.

Lexo edhe:

  1. Cikalleshi: Ndeshja më e vështirë me Poloninë, të mësojmë nga e shkuara
  2. “Pse sheh?” Mourinho sherr me presidentin e Lazios, Lotito: Po ti kush je?
  3. Ish-arbitri sulmon VAR-in: Vendosi ndeshjen Inter-Juve, duhet të mbajnë përgjegjësi
  4. “Xhaka është treguar fenomenal”, Arteta: I thashë se do të shënonte

Burime pranë klubit londinez raportojnë e disa prej senatorëve të Tottenhamit kanë kërkuar shkarkimin e menjëhershëm të Contes, pasi raportet mes palëve janë prishur tashmë.

Natyrisht sulmi mbi lojtarët dhe akuzat se Tottenham po dështon për shkak të tyre nuk është mirëpritur në dhomat e zhveshjes, teksa tani mbetet për t’u parë reagimi i Paraticit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...