Serie A

Futbollisti i Kombëtares lë pas dëmtimin, Mourinho do ta ketë të gatshëm për Interin

Futbollistët e Romës iu kthyen stërvitjes në Trigoria pas disa ditëve pushim të lejuara nga trajneri Jose Mourinho. Lajmi i mirë është për tifozët verdhekuq por edhe ata shqiptarë, është rikthimi me grupin i Marash Kumbullës, i cili ka munguar për një kohë relativisht të gjatë për arsye fizike.

Qendërmbrojtësi shqiptar, por dhe sulmuesi italian, El Shaarawyi, duket se i kanë lënë pas problemet muskulore dhe do të përfshihen në listë nga Mourinho për ndeshjen e fundjavës (të shtunën) kundër Interit.

Ditët në vazhdim është parashikuar kthimi gradual me grupin edhe i Pellegrinit.

Kujtojmë që dëmtimi e la jashtë Kombëtares Kumbullën për dy ndeshjet e fundit të Nation League, kundër Izraelit dhe Islandës. Pikërisht në qendër të mbrojtjes ishin problemet më të mëdha të formacionit kuqezi, pasi nuk ishin të disponueshëm as Gjimshiti me Dermakun.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency