Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Futbollisti i Napolit infektohet për herë të dytë me Koronavirus

Kalidou Koulibaly, pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi i Napolit, aktualisht i grumbulluar me Senegalin për Kupën e Kombeve të Afrikës, është në izolim, por në gjendje të mirë shëndetësore. Portieri i Chelsea-t, Mendy dhe Diedhiou i Alanyasporit, gjithashtu u infektuan me virusin famëkeq. Të tre lojtarët në fjalë nuk morën pjesë në stërvitjen e sotme dhe nuk do të jenë të gatshëm për ndeshjen e parë të turneut me Zimbabvenë, e planifikuar për t’u zhvilluar të hënën, në orën 14:00. Për Koulibaly kjo është hera e dytë që del pozitiv me Koronavirus: në shkurt të vitit të kaluar, ai u detyrua të humbiste ndeshjet kundër Genoas dhe Juves.

Tweet-i i Napolit:

“Koulibaly, i angazhuar me ekipin e tij kombëtar për Kupën e Kombeve të Afrikës, rezultoi pozitiv në testin e Covid-19. Lojtari, i cili është i vaksinuar, është asimptomatik dhe do të respektojë periudhën e izolimit sipas protokollit”.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...