La Liga

Futbollisti i Real i del në mbrojtje Messit: Kush e kritikon nuk kupton asgjë nga futbolli!

Aventura e Lionel Messi në Francë me skuadrën e PSG nuk po shkon sipas pritshmërive, teksa argjentinasi në kampionat ka shënuar vetëm një gol në 11 paraqitje me parisienët, ndërsa është justifikuar deri diku me pesë golat në grupet e Champions League.

Megjithatë, kjo nuk ka mjaftuar që për “pleshtin” të mos ketë kritika nga analistë apo ish-futbollistë të ndryshëm duke e cilësuar transferimin e tij në Paris një dështim. Gjithsesi, në krah të Messit ka dalë Karim Benzema, teksa Real Madrid dhe PSG do të përballen në fazën e 1/8-tave në Champions League. Francezi ka theksuar se ai që kritikon Messin, nuk kupton asgjë nga futbolli.

“Nuk mund të kritikohet një futbollist si Lionel Messi, sepse dikush që kritikon argjentinasin, atëherë nuk kupton asgjë nga futbolli. Sigurisht që Messi e meritoi edhe Topin e Artë, ai është një çmim për atë që shënon, ndihmon të tjerët të shënojnë dhe nuk lidhet vetëm me fitimin e një trofeu sezonal, u shpreh Benzema.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

Ligue 1 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1PSG
37
25
8
4
85
36
+49
83
2Monaco
37
20
8
9
63
38
+25
68
3Olympique Marseille
37
20
8
9
59
38
+21
68
4Rennes
37
20
5
12
80
38
+42
65
5Strasbourg
37
17
12
8
60
39
+21
63
6Nice
37
19
7
11
49
34
+15
63
7Lens
37
17
10
10
60
46
+14
61
8Olympique Lyonnais
37
16
11
10
64
50
+14
58
9Nantes
37
15
9
13
54
47
+7
54
10Lille
37
14
12
11
46
46
0
54
11Brest
37
13
9
15
47
53
-6
48
12Reims
37
11
13
13
41
41
0
46
13Montpellier
37
12
7
18
49
59
-10
43
14Angers SCO
37
9
11
17
42
55
-13
38
15Troyes
37
9
10
18
36
52
-16
37
16Clermont
37
9
9
19
37
67
-30
36
17Lorient
37
8
11
18
34
62
-28
35
18Metz
37
6
13
18
35
64
-29
31
19Saint-Etienne
37
7
10
20
41
76
-35
31
20Bordeaux
37
5
13
19
48
89
-41
28


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency