Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Futet nga stoli, Qazim Laçi le shenjën e tij në fitoren e Spartës

Qazim Laçi ka gjetur asistin e parë në kampionatin çek të futbollit. Mesfushori i kombëtares shqiptare, u transferua në janar nga Ajaccio te Sparta e Pragës.

27-vjeçari dibran la shenjën e tij në fitoren 3-0 ndaj Jablonec. Laçi u fut në fushë në minutën e 29’, ndërkohë që dhuroi asistin e golit të tretë.

Lojtari shqiptar pasoi për Lukas Haraslin në minutën e 71’. Sparta renditet në vendin e tretë me 42 pikë. Slavia kryesuese është pesë pikë larg.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...