Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Futsal/ Champions League, Tirana e nis me fitore

Tirana Futsal fitoi në ndeshjen e parë të grupit H të UEFA Futsal Champions League. Ne parkun olimpik bardheblutë mundën 7-2 Sparta Belfast nga golat e Kelmendit(2), Gashit, Tahirit, Mejzinit, Pishtanit dhe Jonuzit. Ekipi i drejtuar nga Andrea Kola dominoi për gjatë gjithë ndeshjes, teksa skuadra nga Irlanda e Veriut e pati të vështirë për të rrezikuar portën e kryeqytetasve.
Të shtunën në orën 20:45, Tirana Futsal do të luajë sfidën e dytë ndaj boshnjakëve të Radnik Bijeljina. Ekipi nga Bosnie Hercegovina është kundërshtari më i fortë i bardhebluve dhe do të jetë kjo përballja që do të përcaktojë dhe skuadrën që do të kalojë në raundin tjetër.

Lexo edhe: 

Të gjitha ndeshjet e grupit H të UEFA Futsal Champions League po luhen në Tiranë, ndërkohë që ekipi Cefn Druids nga Uellsi u tërhoq nga gara pa nisur aktivitetin.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...