Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Futsall/ Kombëtarja shqiptare do të luajë dy ndeshje miqësore me Rumaninë në muajin prill

Në muajin prill, Kombëtarja shqiptare e Futsallit do të zhvillojë dy ndeshje miqësore ndaj Rumanisë.

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se është arritur një marrëveshje me Federatën e Rumanisë që këto ndeshje të luhen në datat 13 dhe 14 prill, në ora 18:00 në Bukuresht.

Lexo edhe:

Kuqezinjtë do të grumbullohen në Rumani më datë 12 prill, ku do të përgatiten dhe do të zhvillojnë takimet miqësore. Për skuadrën e drejtuar nga trajneri Erind Resuli këto teste miqësore shërbejnë edhe si një provë gjenerale para kualifikueseve të Kampionatit Europian të Futsallës, pasi Rumani është një nga ekipet më të forta në Europë.

Kombëtarja shqiptare e Futsallit do të njohë në fundin e muajit maj kundërshtarët që do të ketë përballë në kualifikueset e kampionatit Europian. Duelet kualifikuese do të nisin në muajin dhjetor.

Ndeshjet miqësore janë shumë të rëndësishme pasi i japin mundësi trajnerit të Kombëtares së Futsallit, Erind Resuli dhe stafit teknik, që të shohin nga afër gjendjen e lojtarëve dhe të provojnë futbollistë të rinj, që mund të jenë të vlefshëm për Kombëtaren në kompeticionet e ardhshme zyrtare.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...