Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Futsallë/ Java përpara derbit, Tirana dhe Partizani rikthehen te fitorja

Janë luajtur takimet e javë së tetë të Kampionati Kombëtar të Futsallës. Kjo javë rezervoi këto përballje: Flamurtari-Partizani dhe Tirana-Vllaznia. Partizani dhe Tirana u rikthyen te fitorja, pasi mposhtën respektivisht Flamurtarin dhe Vllazninë.

Të kuqtë dominuan takimin dhe fituan me rezultatin 8-4 ndaj vlonjatëve duke u ngjitur në vendin e dytë me 10 pikë. Pas javës së tetë, Flamurtari renditet në vendin e fundit me 7 pikë.

Lexo edhe:

Tirana triumfoi 6-3 ndaj Vllaznisë. Bardheblutë janë në kuotën e 21 pikëve, ndërsa shkodranët renditen të tretët me 8 pikë.

Në javën e nëntë të Kampionatit Kombëtar të Futsallës, Partizani do të përballet në derbi me Tiranën. Ndërsa Vllaznia me Flamurtarin.

Rezultatet e javës së tetë:
Flamurtari-Partizani 4-8
Tirana-Vllaznia 6-3

Renditja
Tirana 21 pikë
Partizani 10 pikë
Vllaznia 8 pikë
Flamurtari  7 pikë

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...