Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Futsallë/ Kaca nderon Tiranën, barazim spektakolar në Shkodër

Kampionati Kombëtar i Futsallës ka mbyllur javën e katërt. Sfida e parë e kësaj jave u zhvillua në pallatin e sportit “Shkodër” mes Vllaznisë dhe Partizanit.

Ndeshja ishte e luftuar deri në fund dhe prodhoi spektakël në fushë, por gjithçka përfundoi në barazim me rezultatin 5-5.

Në sfidën tjetër Tirana-Flamurtari, që u luajt në pallatin e sportit “Asllan Rusi”, fituan bardheblutë me rezultatin 2-1. Ndeshjen e vendosi Endrit Kaca, autor i dy golave për Tiranën.

Lexo edhe: 

Këtë sezon bardheblutë nuk njohin kufi duke regjistruar katër fitore në po aq sfida. Dhe janë shkëputur tetë pikë në renditje nga Flamurtari dhe Partizani.

Në javën e pestë të Kampionatit të Futsallës, Partizani do të përballet me Flamurtarin ndërsa Vllaznia me Tiranën.

Rezultatet e javës së katërt të Kampionatit të Futsallës & renditja:

Vllaznia Futsal-Partizani Futsal 5-5
Tirana Futsal-Flamurtari Futsal 2-1

Renditja

1. Tirana Futsal 12 pikë
2.Flamurtari Futsal 4 pikë
3.Partizani Futsal 4 pikë
4. Vllaznia Futsal 2 pikë

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...