Merkato

Zyrtare, Gabigol i Flamengos, zbulohet shuma që përfiton Interi

Çështja “Gabigol” është zgjidhur përfundimisht, pas bisedimeve të stërgjata që zgjatën rreth një muaj. Interi dhe Flamengo kanë arritur marrëveshjen në çdo detaj, duke kënaqur edhe vetë futbollistin, që kërkonte me çdo kusht qëndrimin te skuadra braziliane, me të cilën fitoi kampionatin vendës dhe Copa Libertadores. Zikaltrit do të përfitojnë 17 milionë euro si dhe 17% të vlerës së kartonit, nëse sulmuesi do të shitet në të ardhmen.

Është vlera e kartonit (në Europë do të shpenzonin më shumë për të) që tregon se sa shumë ka ndikuar vullneti i futbollistit, për të cilin që çelur një ankand sidomos nga klubet e Premier League-s (mbi të gjitha spikat interesimi i Chelsea-t dhe West Hamit).

Gabigol ka këmbëngulur në qëndrimin te Flamengo, dhe pse do të përfitojë thuajse gjysmën e pagës prej 3.5 milionë eurosh në sezon që kishte me Interin (deri në vitin 2022).

Shifra që do të arkëtojë Interi nga shitja e Gabigolit thuajse do të plotësojë shumën që duhet për blerjen e Eriksenit nga Tottenhami.

Zikaltrit, më në fund, ia dalin të heqin qafe një sulmues për të cilin shpenzuan jo pak por 30 milionë euro në vitin 2016, por që kurrë nuk u shfaq në nivelin e kërkuar (luajti në vetëm 10 ndeshje dhe shënoi një gol). Gabigol u huazua te Benfica, Santosi e së fundmi te Flamengo, që pranoi të shpenzonte një shumë të konsiderueshme (17 milionë) për kartonin e tij, që gjithsesi është pak më shumë se gjysma e parave që Interi investoi fillimisht për kartonin e lojtarit.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency