Premier League

Gabim i Xhakës kushton, Arsenali vetëm 1 pikë ndaj Burnley-t

Arsenali e ka të vështirë të afrohet me zonën europiane. “Topçinjtë”, pas suksesit befasues ndaj Leicester 3-1 në transfertë, u ndalën nga Burnley jashtë fushe, ku një gabim i Xhakës u kushtoi rëndë londinezëve, që nuk shkuan më tepër se 1-1 në “Turf Moor”, pavarësisht se në të 94-tën goditën fuqishëm dhe shtyllën. Ndeshja, në fakt, nisi shumë mirë për londinezët, që morën epërsinë pas vetëm 6 minutash lojë, me Aubameyang që duket si i rilindur pas përmirësimit financiar që mori në kontratën e tij.

Gjithsesi, “Topçinjtë” gabuan që nuk mbyllën takimin dhe në minutën e 39-të Leno ngeci topin në këmbët e Xhakës në zone, që në përpjekje për ta luajtur, i dhuroi asisit Woodit, që barazoi shifrat.

Në pjesën e dytë loja ishte e hapur dhe pati madje dhe disa raste për VAR, për 11-metërsh, por vendimet e kryesorit për të vazhduar lojën rezultuan të drejta. Në fund, Arsenali u ndal dhe te shtylla, për një barazim që më punë i bën Burnley-t sesa “topçinjve”, që në kampionat e kanë të pamundur të ngjiten mes vendeve të para.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency